Amelanders

Cornelis Cornelis ColmerAge: 29 years18391869

Name
Cornelis Cornelis Colmer
Given names
Cornelis Cornelis
Surname
Colmer
Also known as
Cornelis Kolmer
Birth December 17, 1839 39 25
Birth of a brotherEvert Cornelis Colmer
November 15, 1841 (Age 22 months)
Death of a paternal grandfatherKornelis Jurjens Kolmer
December 5, 1842 (Age 2 years)
Birth of a brotherKlaas Cornelis Colmer
January 29, 1844 (Age 4 years)
Birth of a sisterGeertje Cornelis Colmer
October 5, 1845 (Age 5 years)
Birth of a sisterTrijntje Cornelis Colmer
November 3, 1846 (Age 6 years)
Birth of a brotherWarnaar Cornelis Colmer
February 8, 1848 (Age 8 years)
Birth of a sisterAaltje Cornelis Colmer
October 21, 1850 (Age 10 years)
Birth of a brotherJan Cornelis Colmer
December 18, 1851 (Age 12 years)
Death of a fatherKornelis Kornelis Kolmer
August 1, 1852 (Age 12 years)
Cause: Verdrinking
Note: Nadat hij zijn overboord gevallen zoontje Klaas had gered, verdween Cornelis in de diepte.
Death of a brotherJan Cornelis Colmer
October 10, 1852 (Age 12 years)
Birth of a sisterCornelia Cornelis Colmer
February 17, 1853 (Age 13 years)
Civil marriageJannea Jacobina BoschView this family
January 14, 1869 (Age 29 years)
Birth of a son
#1
Cornelis Colmer
October 27, 1869 (Age 29 years)
Occupation
Zeeman

Death about November 6, 1869 (Age 29 years)
Note: Cornelis was stuurman op het Nederlandse schip "Johanna Katharina" onder kapitein Visser. Hij heeft zijn vrouw op 1 oktober 1869 vanuit Riga een brief geschreven dat het schip vandaar zou vertrekken met bestemming Nieuwediep. Deze brief is het laatste bericht geweest dat Jannea van Cornelis heeft ontvangen. Het schip is op 7 november 1869 bij Zandvoort gestrand en totaal verbrijzeld; alleen de kapitein heeft, drijvend op een balk, het strand bereikt en is gered. Cornelis en alle andere opvarenden hebben waarschijnlijk de dood in de golven gevonden. Op grond van deze verklaring werd in 1881 rechtsvermoeden van overlijden uitgesproken.
Last change April 17, 201919:35:24

by: Nynke
Family with parents - View this family
father
mother
Marriage: September 15, 1836Ameland
9 months
elder sister
16 months
elder sister
14 months
himself
23 months
younger brother
2 years
younger brother
20 months
younger sister
13 months
younger sister
15 months
younger brother
3 years
younger sister
14 months
younger brother
Jan Cornelis Colmer
Birth: December 18, 1851 51 37Nes, Ameland
Death: October 10, 1852Nes, Ameland
14 months
younger sister
Family with Jannea Jacobina Bosch - View this family
himself
wife
Marriage: January 14, 1869Ameland
9 months
son

Death

Cornelis was stuurman op het Nederlandse schip "Johanna Katharina" onder kapitein Visser. Hij heeft zijn vrouw op 1 oktober 1869 vanuit Riga een brief geschreven dat het schip vandaar zou vertrekken met bestemming Nieuwediep. Deze brief is het laatste bericht geweest dat Jannea van Cornelis heeft ontvangen. Het schip is op 7 november 1869 bij Zandvoort gestrand en totaal verbrijzeld; alleen de kapitein heeft, drijvend op een balk, het strand bereikt en is gered. Cornelis en alle andere opvarenden hebben waarschijnlijk de dood in de golven gevonden. Op grond van deze verklaring werd in 1881 rechtsvermoeden van overlijden uitgesproken.