Amelanders

Eduard Douwes Dekker.jpg

Eduard Douwes DekkerAge: 66 years18201887

Name
Eduard Douwes Dekker
Given names
Eduard
Surname
Douwes Dekker
Also known as
Multatuli
Birth March 2, 1820 32 38
Birth of a brotherWillem Douwes Dekker
August 28, 1823 (Age 3 years)
Death of a brotherWillem Douwes Dekker
February 21, 1840 (Age 19 years)
Cause: Overboord gevallen en verdronken
Note: Overleden buitenboord het Nederlandse barkschip "de Goede Vreede" gevoerd door kapitein C. Zaal op e…
Civil marriageEverdina Huberta “Tine” baronesse van WijnbergenView this family
April 10, 1846 (Age 26 years)
Death of a motherSietske Eeltjes Klein
May 5, 1846 (Age 26 years)
Death of a sisterCatharina “Kaatje” Douwes Dekker
December 7, 1849 (Age 29 years)
Death of a fatherEngel Pietersz Douwes Dekker
July 25, 1850 (Age 30 years)
Death of a brotherPieter Engels Douwes Dekker
June 4, 1861 (Age 41 years)
Death of a brotherJan Douwes Dekker
September 11, 1864 (Age 44 years)
Death of a wifeEverdina Huberta “Tine” baronesse van Wijnbergen
September 1874 (Age 54 years)
Civil marriageMaria Frederika Cornelia Hamminck SchepelView this family
April 1, 1875 (Age 55 years)
Occupation
Bestuursambtenaar in Nederlands Oost Indië / Auteur

Death February 19, 1887 (Age 66 years)
Cremation
Note: Eduard was de eerste Nederlander in de moderne tijd die gecremeerd werd. Zijn urn is bijgezet op de begraafplaats "Westerveld" te Driehuis, Velsen, samen met die van zijn vrouw, in een monument, dat in 1948 geplaatst is.
Last change March 16, 201914:21:02

by: Nynke
Family with parents - View this family
father
mother
Marriage: November 13, 1808Ameland
11 months
elder sister
3 years
elder brother
4 years
elder brother
2 years
elder sister
21 months
himself
4 years
younger brother
Willem Douwes Dekker
Birth: August 28, 1823 35 41Amsterdam
Death: February 21, 1840Atlantische Oceaan (48°50' NB en 13°10' WL)
Family with Everdina Huberta “Tine” baronesse van Wijnbergen - View this family
himself
wife
Marriage: April 10, 1846Tjandjoer, Preanger Regentschappen, Java, N.O. Indië
Family with Maria Frederika Cornelia Hamminck Schepel - View this family
himself
wife
Marriage: April 1, 1875Rotterdam

Cremation

Eduard was de eerste Nederlander in de moderne tijd die gecremeerd werd. Zijn urn is bijgezet op de begraafplaats "Westerveld" te Driehuis, Velsen, samen met die van zijn vrouw, in een monument, dat in 1948 geplaatst is.

CremationMonument Eduard Douwes Dekker (1820-1887) en echtgenote Mimi Hamminck Schepel (1839-1930)Monument Eduard Douwes Dekker (1820-1887) en echtgenote Mimi Hamminck Schepel (1839-1930)
Format: image/jpeg
Image dimensions: 319 × 421 pixels
File size: 44 KB
Type: Photo
Media objectEduard Douwes Dekker.jpg
Eduard Douwes Dekker.jpg
Format: image/jpeg
Image dimensions: 232 × 307 pixels
File size: 47 KB
Type: Photo