Amelanders

Gertje Jans OmesAge: 66 years17871853

Name
Gertje Jans Omes
Given names
Gertje Jans
Surname
Omes
Also known as
Gertje Jans Ooms
Birth 1787 22 23
Birth of a brotherOlfert Jansen Ooms
November 2, 1788 (Age 22 months)
Birth of a brotherJacob Jansen Ooms
1791 (Age 4 years)
Religious marriagePieter Pieters StenderView this family
September 25, 1807 (Age 20 years)
Religion: NH
Note: Bruid vermeld als Gertje Jansen Visscher
Birth of a daughter
#1
Pietje Pieters Stinder
December 26, 1808 (Age 21 years)
Baptism of a daughterPietje Pieters Stinder
January 15, 1809 (Age 22 years)
Religion: NH
Birth of a son
#2
Pieter Pieters Stender
May 3, 1811 (Age 24 years)
Death of a sonPieter Pieters Stender
July 7, 1811 (Age 24 years)
Birth of a son
#3
Jan Pieters Stender
November 22, 1812 (Age 25 years)
Birth of a son
#4
Jacob Pieters Stender
October 20, 1815 (Age 28 years)
Note: Aangeefster Leentje Willems, vroedvrouw. Uit de akte blijkt niet of de vader bij de geboorte aanwezig was.
Birth of a son
#5
Pieter Pieters Stender
January 2, 1818 (Age 31 years)
Death of a husbandPieter Pieters Stender
August 5, 1819 (Age 32 years)
Civil marriageJohannes Christiaan “Jan” van den BrinkView this family
May 8, 1822 (Age 35 years)
Note: Bruidegom ondertekent met "van den Brink".
Birth of a son
#6
Jacob Jans van den Brink
July 5, 1822 (Age 35 years)
Birth of a son
#7
Jan Jans van den Brink
March 2, 1824 (Age 37 years)
Birth of a son
#8
Johannes Jans van den Brink
July 14, 1833 (Age 46 years)
Death of a sonJohannes Jans van den Brink
July 30, 1833 (Age 46 years)
Birth of a son
#9
Johannes Jans van den Brink
July 14, 1835 (Age 48 years)
Death of a brotherJacob Jansen Ooms
October 1837 (Age 50 years)
Note: Verklaring uit de huwelijksakte van zoon Jan: "Voorts verklaarde de bruidegom voor ons onder eede, dat zijnen vader in de maand October vab achttienhonderd zeven en dertig, zonder den juisten dag te weten, buiten scheepsboord van het schip Harmonie, kapitein van der Meijde, leggende toen in het Nieuwediep, is overleden, zonder dat hij evenwel in staat is deswege eene overlijdensakte te kunnen overleggen, ofwel eene akte van bekendheid, uithoofde dit overlijden door bijzondere omstandigheden niet is kunnen worden ingeschreven en hij ook de vereischte getuigen niet kan aanwijzen om een akte van bekendheid te doen opmaken."
Marriage of a childJan Pieters StenderGertje Jans GorterView this family
Type: Civil marriage
July 24, 1840 (Age 53 years)
Marriage of a childJan Hendriksz KabelPietje Pieters StinderView this family
Type: Civil marriage
January 3, 1841 (Age 54 years)
Marriage of a childPieter Pieters StenderAmarentia Regina Anthonius van RinghView this family
Type: Civil marriage
January 4, 1844 (Age 57 years)
Marriage of a childJan Jans van den BrinkYetje Jans MostermanView this family
Type: Civil marriage
April 22, 1846 (Age 59 years)
Death of a motherGeertje Jacobs
September 29, 1847 (Age 60 years)
Source: Ameland overlijdensregister 1847, blad 7
Note: Net als in de akte van bekendheid die Geertje's nicht Sijtske, dochter van broer Abraham, voor haar huwelijk in 1830 in Het Bildt liet opmaken, wordt ook bij Geertje's overlijden het patroniem van haar moeder als Folkerts genoteerd. Dat is niet zo vreemd wanneer je bedenkt dat Geertjes moeder al in 1764 moet zijn overleden. Vermoedelijk werd Geertje/Guurtje Jacobs naar haar moeder vernoemd omdat deze in het kraambed overleed.
Marriage of a childJacob Pieters StenderRinske van DockumView this family
Type: Civil marriage
October 26, 1848 (Age 61 years)
Death March 14, 1853 (Age 66 years)
Record ID number
1307

Last change March 9, 201912:46:46

by: Nynke
Family with parents - View this family
father
mother
Marriage: July 24, 1785Hollum
2 years
herself
22 months
younger brother
3 years
younger brother
Family with Johannes Christiaan “Jan” van den Brink - View this family
husband
herself
Marriage: May 8, 1822Ameland
2 months
son
20 months
son
9 years
son
2 years
son
Family with Pieter Pieters Stender - View this family
husband
herself
Marriage: September 25, 1807Hollum
15 months
daughter
2 years
son
19 months
son
3 years
son
2 years
son
Johannes Christiaan “Jan” van den Brink + IJtske Pieters Bakker - View this family
husband
husband’s wife
Marriage: May 27, 1812Ameland
9 months
step-daughter

Marriage

Bruid vermeld als Gertje Jansen Visscher

Marriage

Bruidegom ondertekent met "van den Brink".