Amelanders

Evert Sipkes RijpstraAge: 64 years17931857

Name
Evert Sipkes Rijpstra
Given names
Evert Sipkes
Surname
Rijpstra
Also known as
Evert Sipkes de Vries
Birth 1793
Civil marriageGrietje Leenderts MostermanView this family
June 22, 1815 (Age 22 years)
Birth of a son
#1
Sipke Everts Rijpstra
November 12, 1819 (Age 26 years)
Birth of a son
#2
Leendert Everts Rijpstra
May 20, 1828 (Age 35 years)
Birth of a daughter
#3
Jantje Everts Rijpstra
January 15, 1832 (Age 39 years)
Marriage of a childSipke Everts RijpstraAukje Pieters van de LuneView this family
Type: Civil marriage
May 24, 1849 (Age 56 years)
Marriage of a childSijmen Paulus de VriesJantje Everts RijpstraView this family
Type: Civil marriage
August 30, 1855 (Age 62 years)
Marriage of a childSipke Everts RijpstraPietke Jans KatView this family
Type: Civil marriage
March 11, 1857 (Age 64 years)
Occupation
arbeider

Familienaam

Note: Hoewel zijn vader in 1811 de naam Rijpstra liet registreren voor zichzelf en zijn kinderen, heeft Evert Sipkes kennelijk wat tijd nodig gehad om te besluiten welke familienaam hij daadwerkelijk wilde gebruiken. Het eerste, in 1815 geboren, kind uit zijn huwelijk met Grietje Mosterman werd aangegeven met de familienaam Riepstra. Daarna volgen drie geboorteaktes (1819-1823) waarin Evert alleen met zijn patroniem Sipkes wordt vermeld en dat impliceert dat het patroniem als familienaam van die kinderen bedoeld zou kunnen zijn. Tussen 1826 en 1832 worden vier kinderen aangegeven met de familienaam de Vries. De kinderen die daarna werden geboren, kregen de naam Rijpstra, de naam die ook overigens in het dagelijks leven ook door de andere kinderen werd gebruikt.
Death April 27, 1857 (Age 64 years)
Record ID number
291

Last change March 17, 201919:46:15

by: Nynke
Family with Grietje Leenderts Mosterman - View this family
himself
wife
Marriage: June 22, 1815Westdongeradeel
4 years
son
9 years
son
4 years
daughter

Familienaam

Hoewel zijn vader in 1811 de naam Rijpstra liet registreren voor zichzelf en zijn kinderen, heeft Evert Sipkes kennelijk wat tijd nodig gehad om te besluiten welke familienaam hij daadwerkelijk wilde gebruiken. Het eerste, in 1815 geboren, kind uit zijn huwelijk met Grietje Mosterman werd aangegeven met de familienaam Riepstra. Daarna volgen drie geboorteaktes (1819-1823) waarin Evert alleen met zijn patroniem Sipkes wordt vermeld en dat impliceert dat het patroniem als familienaam van die kinderen bedoeld zou kunnen zijn. Tussen 1826 en 1832 worden vier kinderen aangegeven met de familienaam de Vries. De kinderen die daarna werden geboren, kregen de naam Rijpstra, de naam die ook overigens in het dagelijks leven ook door de andere kinderen werd gebruikt.