Amelanders

Jan Ooites StuutAge: 90 years17961887

Name
Jan Ooites Stuut
Given names
Jan Ooites
Surname
Stuut
Also known as
Jan Stuit
Note: Jan's patroniem kent vele vormen: Oetjes, Ooites, Ooijtes, Ooitzes en Hoytes.
Baptism August 28, 1796
Religion: NH
Civil marriageEeckje Heeres “Eelkje” ScholtzView this family
May 2, 1819 (Age 22 years)
Birth of a daughter
#1
Henderina Jans Stuut
December 12, 1819 (Age 23 years)
Note: Aangeefster Eliesabet Otto, vroedvrouw. Niet omschreven of vader, zeeman, aanwezig was.
Birth of a son
#2
Heere Jans Stuut
September 20, 1821 (Age 25 years)
Note: Aangeefster Eliesabet Otto, vroedvrouw. Onbekend of vader, zeeman, aanwezig was.
Birth of a daughter
#3
Beerdje Jans Stuut
September 17, 1823 (Age 27 years)
Note: Aangeefster Eliesabet Otto, vroedvrouw. Vader, zeeman, uitlandig.
Birth of a daughter
#4
Grietje Jans Stuut
July 17, 1827 (Age 30 years)
Note: Aangeefster Eliesabet Otto, vroedvroeuw. Vader, buitenvaarder, uitlandig.
Birth of a son
#5
Jan Jans Stuut
October 19, 1829 (Age 33 years)
Note: Aangever de vader, buitenvaarder, aanwezig bij de geboorte.
Birth of a daughter
#6
Alberdina Jans Stuut
December 31, 1831 (Age 35 years)
Source: Ameland geboorteregister 1831, blad 28
Note: Aangever de vader, zeeman, bij de geboorte aanwezig.
Birth of a son
#7
Willem Jans Stuut
November 23, 1833 (Age 37 years)
Note: Aangever Johan Herman Reichard, vroedmeester (volgens de akte vroedvrouw). De vader, zeeman, is afwezig.
Birth of a son
#8
Eduard Jans Stuut
June 24, 1837 (Age 40 years)
Marriage of a childAndries Jacobs de BoerHenderina Jans StuutView this family
Type: Civil marriage
February 18, 1841 (Age 44 years)
Death of a daughterBeerdje Jans Stuut
November 1, 1844 (Age 48 years)
Note: Ongehuwd
Death of a daughterGrietje Jans Stuut
February 19, 1845 (Age 48 years)
Note: Ongehuwd
Marriage of a childGerben Jans TorenHenderina Jans StuutView this family
Type: Civil marriage
November 24, 1845 (Age 49 years)
Marriage of a childHeere Jans StuutCatharina Jacobs SipkesView this family
Type: Civil marriage
December 25, 1845 (Age 49 years)
Death of a sonWillem Jans Stuut
July 5, 1846 (Age 49 years)
Death of a wifeEeckje Heeres “Eelkje” Scholtz
January 29, 1848 (Age 51 years)
Death of a sonJan Jans Stuut
May 27, 1852 (Age 55 years)
Note: Ongehuwd
Death of a daughterHenderina Jans Stuut
September 23, 1854 (Age 58 years)
Death of a sonHeere Jans Stuut
1864 (Age 67 years)
Note: In het hospitaal aldaar.
Marriage of a childEduard Jans StuutEngelina Nannes van der WalView this family
Type: Civil marriage
January 19, 1865 (Age 68 years)
Marriage of a childJetze Jans de BoerAlberdina Jans StuutView this family
Type: Civil marriage
May 9, 1870 (Age 73 years)
Source: Ameland huwelijksregister 1870, akte nr 4
Note: Het huwelijk bleef kinderloos
Death of a daughterAlberdina Jans Stuut
September 13, 1881 (Age 85 years)
Death of a sonEduard Jans Stuut
1884 (Age 87 years)
Note: Doodverklaard op grond van rechtsvermoeden van overlijden op zee.
Occupation
Kapitein ter koopvaardij

Employer: Barend Visser & Zn., B. van Loon & Zn.
Note: Jan voer als kapitein op het pleitschip "Christiaanzand" (1830), de kofschepen "Juffrouw Trijntje" (1831-1834), "Groot Lankum" (1835-1838), "Jonge Barend" (1839-1840), "Catharina Elisabeth" (1853) en de schoenerbrik "Frits & Betsy" (1859-1863).
Death February 28, 1887 (Age 90 years)
Last change August 2, 201918:29:41

by: Nynke
Family with parents - View this family
father
mother
himself
Family with Eeckje Heeres “Eelkje” Scholtz - View this family
himself
wife
Marriage: May 2, 1819Harlingen
7 months
daughter
21 months
son
2 years
daughter
Beerdje Jans Stuut
Birth: September 17, 1823 27 29Nes, Ameland
Death: November 1, 1844Nes, Ameland
4 years
daughter
Grietje Jans Stuut
Birth: July 17, 1827 30 33Nes, Ameland
Death: February 19, 1845Nes, Ameland
2 years
son
Jan Jans Stuut
Birth: October 19, 1829 33 35Nes, Ameland
Death: May 27, 1852Nes, Ameland
2 years
daughter
23 months
son
Willem Jans Stuut
Birth: November 23, 1833 37 39Nes, Ameland
Death: July 5, 1846Nes, Ameland
4 years
son

Occupation

Jan voer als kapitein op het pleitschip "Christiaanzand" (1830), de kofschepen "Juffrouw Trijntje" (1831-1834), "Groot Lankum" (1835-1838), "Jonge Barend" (1839-1840), "Catharina Elisabeth" (1853) en de schoenerbrik "Frits & Betsy" (1859-1863).

Name

Jan's patroniem kent vele vormen: Oetjes, Ooites, Ooijtes, Ooitzes en Hoytes.