Amelanders

Antke Jacobs 1764

Name
Antke Jacobs
Given names
Antke Jacobs
Also known as
Antje Jacobs Fopkes
Birth 1764

Death of a fatherJacob Kersjes
before 1770 (Age 6 years)

Marriage of a parentGerrit Renses GorterKlaaske Leenderts View this family
Type: Religious marriage
August 19, 1770 (Age 6 years)
Religion: NH
Birth of a half-brotherLeendert Gerrits Dekker
1775 (Age 11 years)
Birth of a half-sisterTrijntje Gerrits
about 1777 (Age 13 years)
Death of a motherKlaaske Leenderts
before 1783 (Age 19 years)

Civil marriageFopke Hansen NelView this family
July 20, 1788 (Age 24 years)
Religion: NH
Birth of a son
#1
Hans Fopkes Nel
1793 (Age 29 years)
Birth of a daughter
#2
Antje Foppes Nel
January 2, 1794 (Age 30 years)
Birth of a daughter
#3
Klaaske Fopkes Nel
August 8, 1798 (Age 34 years)
Baptism of a half-brotherLeendert Gerrits Dekker
January 13, 1799 (Age 35 years)
Religion: DG
Birth of a daughter
#4
Janke Fopkes Nel
1807 (Age 43 years)
Death of a half-sisterTrijntje Gerrits
before 1810 (Age 46 years)

Baptism of a sonHans Fopkes Nel
February 6, 1814 (Age 50 years)
Religion: DG
Baptism of a daughterAntje Foppes Nel
February 6, 1814 (Age 50 years)
Religion: DG
Death of a sonHans Fopkes Nel
April 29, 1814 (Age 50 years)
Address: Militair Hospitaal
Note: Op 4 mei 1814 wordt in Amsterdam het overlijden ingeschreven van de 21-jarige Hans Wopkes Nelle, die op 29 april daaraan voorafgaand was overleden in het Militair Hospitaal. Volgens de inschrijving werd hij geboren in Amsterdam en was hij fuselier bij de Landmilitie. Het is goed mogelijk dat het hier om Hans Fopkes Nel gaat, want verder is er niets van hem gevonden. Helaas is de inschrijving in het overlijdensregister gebaseerd op een proces-verbaal van het Militair Hospitaal en worden geen ouders vermeld.
Death of a husbandFopke Hansen Nel
May 30, 1816 (Age 52 years)
Address: Binnengasthuis
Baptism of a daughterKlaaske Fopkes Nel
February 8, 1818 (Age 54 years)
Religion: DG
Marriage of a childJan Gerrits RoepKlaaske Fopkes NelView this family
Type: Civil marriage
September 29, 1824 (Age 60 years)
Marriage of a childDouwe Bottes NeijJanke Fopkes NelView this family
Type: Civil marriage
December 3, 1829 (Age 65 years)
Note: Akte van bekendheid voor zowel bruid als bruidegom die van Doopsgezinde afkomst waren. Opgesteld op 13 oktober 1829 te Hollum door Klaas Sipkes, plaatsvervangend vrederechter te Holwerd, waarin zeven getuigen, allen woonachtig te Hollum, verklaren bruid en bruidegom al hun hele leven te kennen en te zijn omgegaan met hen en hun ouders.
Note: Bewijs van onvermogen, op 9 oktober 1829 afgegeven door de Grietman van Ameland op getuigenis van twee getuigen van goeder naam en faam.
Marriage of a childJohan Karel SchefferAntje Foppes NelView this family
Type: Civil marriage
August 4, 1830 (Age 66 years)
Note: Bij zijn huwelijk met Antje was Johan weduwnaar van Maria van der Vorst.
Residence August 4, 1830 (Age 66 years)
Note: Aldus de huwelijksakte van dochter Antje. Geen overlijden op Ameland gevonden.
Death of a daughterJanke Fopkes Nel
September 2, 1857 (Age 93 years)
Death of a half-brotherLeendert Gerrits Dekker
November 29, 1858 (Age 94 years)
Death of a daughterAntje Foppes Nel
May 21, 1874 (Age 110 years)
Address: Binnengasthuis
Note: Antje was op 9 mei in het Binnengasthuis opgenomen. Ze was "in hare woning gevallen, waardoor haar dijbeen gebroken." Ze woonde in het Zonnehofje, een hofje voor Doopsgezinde weduwen.
Deathyes

Last change December 8, 201920:44:41

by: Nynke
Family with parents - View this family
father
mother
Marriage: March 30, 1757Sloterdijk
8 years
herself
Mother’s family with Gerrit Renses Gorter - View this family
step-father
mother
Marriage: August 19, 1770Sloterdijk
5 years
half-brother
3 years
half-sister
Family with Fopke Hansen Nel - View this family
husband
herself
Marriage: July 20, 1788Sloterdijk
5 years
son
Hans Fopkes Nel
Birth: 1793 28 29Amsterdam
Death: April 29, 1814Amsterdam
1 year
daughter
5 years
daughter
9 years
daughter

Residence

Aldus de huwelijksakte van dochter Antje. Geen overlijden op Ameland gevonden.