Amelanders

Maaijke Pieters van der MeijAge: 93 years17911884

Name
Maaijke Pieters van der Meij
Given names
Maaijke Pieters
Surname
van der Meij
Also known as
Maaike Piers van der Meij
Birth June 10, 1791
Death of a maternal grandfatherHidde Hendriks Zeba
before 1806 (Age 14 years)
Death of a maternal grandmotherMaaijke Clases
before 1806 (Age 14 years)
Death of a fatherPieter Cornelis van der Meij
before 1806 (Age 14 years)
Death of a motherJanke Hiddes Zeba
before 1806 (Age 14 years)
Death of a brotherCornelis Pieters van der Meij
after January 1806 (Age 14 years)

Death of a brotherHidde Pieters van der Meij
December 11, 1815 (Age 24 years)
Address: Binnengasthuis
Civil marriageEvert Andries SmidView this family
July 28, 1824 (Age 33 years)
Note: Huwelijksbijlagen: bewijs van onvermogen, Ameland, dd 18 april 1824. De assessor certificeert, als vervanger van de Grietman, op de verklaring van twee getuigen woonachtig te Nes, Ameland, die bekend staan als geloofwaardig, dat Maaijke Pieters van der Meij "in bekrompen omstandigheden" verkeert en daarom onvermogend is tot betaling van de kosten voor de documenten die zij nodig heeft om te kunnen trouwen. Daarnaast is er een akte van bekendheid voor de bruid opgemaakt (Ameland 8 juni 1824), waarin zeven getuigen verklaren Maaijke te kennen als een dochter van Pieter Cornelis en Janke Hiddes van der Meij. Daar zij van Doopsgezinde huize is, kan zij geen doopbewijs overleggen. Volgens een familieaantekening zou zij zou geboren zijn op 10 juni 1791.
Death of a husbandEvert Andries Smid
September 9, 1852 (Age 61 years)
Occupation
Dienstmeid

Death July 19, 1884 (Age 93 years)
Last change January 3, 202115:25:20

by: Nynke
Family with parents - View this family
father
mother
Marriage: June 14, 1780Sloterdijk
5 years
elder brother
brother
herself
Family with Evert Andries Smid - View this family
husband
herself
Marriage: July 28, 1824Ameland

Marriage

Huwelijksbijlagen: bewijs van onvermogen, Ameland, dd 18 april 1824. De assessor certificeert, als vervanger van de Grietman, op de verklaring van twee getuigen woonachtig te Nes, Ameland, die bekend staan als geloofwaardig, dat Maaijke Pieters van der Meij "in bekrompen omstandigheden" verkeert en daarom onvermogend is tot betaling van de kosten voor de documenten die zij nodig heeft om te kunnen trouwen. Daarnaast is er een akte van bekendheid voor de bruid opgemaakt (Ameland 8 juni 1824), waarin zeven getuigen verklaren Maaijke te kennen als een dochter van Pieter Cornelis en Janke Hiddes van der Meij. Daar zij van Doopsgezinde huize is, kan zij geen doopbewijs overleggen. Volgens een familieaantekening zou zij zou geboren zijn op 10 juni 1791.