Amelanders

Jacob Hendriks van der MeijAge: 82 years18401923

Name
Jacob Hendriks van der Meij
Given names
Jacob Hendriks
Surname
van der Meij
Also known as
Jacob van der Mei
Birth June 19, 1840 26 22
Source: Ameland geboorteregister 1840, blad 13
Birth of a sisterKlaaske Hendriks van der Meij
March 3, 1842 (Age 20 months)
Source: Ameland geboorteregister 1842, blad 8
Birth of a brotherSijmon Hendriks van der Meij
September 29, 1844 (Age 4 years)
Source: Ameland geboorteregister 1844 blad 22
Birth of a sisterAntje Hendriks van der Meij
February 18, 1847 (Age 6 years)
Source: Ameland geboorteregister 1847 blad 4
Birth of a sisterPietje Hendriks van der Meij
February 16, 1849 (Age 8 years)
Source: Ameland geboorteregister 1849, blad 5
Birth of a sisterTrijntje Hendriks van der Meij
May 30, 1850 (Age 9 years)
Death of a motherSjoeke Sipkes Bakker
July 10, 1854 (Age 14 years)
Death of a fatherHendrik Jacobs van der Meij
about February 6, 1860 (Age 19 years)
Source: Ameland overlijdensregister 1860, blad 7
Note: Hendrik was scheepskok aan boord van de "Gharra", kapitein Burkitt, dat onderweg was van Shanghai naar Antwerpen, varende in Het Kanaal, op 50 mijl uit de kust van de Scilly eilanden.
Note: Akte opgesteld n.a.v. ontvangen extract uit het begraafregister van Falmouth, Cornwall, Engeland.
Burial of a fatherHendrik Jacobs van der Meij
February 6, 1860 (Age 19 years)
Civil marriageGepka LeeuwesView this family
November 7, 1868 (Age 28 years)
Source: Wildervank huwelijksregister 1868, akte nr 60
Occupation
Zeeman
November 7, 1868 (Age 28 years)

Birth of a daughter
#1
Arendina van der Meij
September 18, 1869 (Age 29 years)
Source: Wildervank geboorteregister 1869, akte nr 171
Birth of a daughter
#2
Sjoukine van der Meij
September 1871 (Age 31 years)
Death of a daughterSjoukine van der Meij
January 28, 1872 (Age 31 years)
Source: Wildervank overlijdensregister 1872, akte nr 18
Birth of a son
#3
Liewe van der Meij
August 15, 1873 (Age 33 years)
Source: BS Geboorten Wildervank 1873
Death of a sonLiewe van der Meij
August 27, 1873 (Age 33 years)
Source: BS Overlijden Wildervank 1873
Death of a sisterPietje Hendriks van der Meij
December 30, 1891 (Age 51 years)
Marriage of a childWilhelm Christian WolfsdorffArendina van der MeijView this family
October 17, 1895 (Age 55 years)
Death of a brotherSijmon Hendriks van der Meij
before September 1, 1897 (Age 57 years)
Note: Uit de huwelijksakte van dochter Arendje (Amsterdam, 1 september 1897) blijkt dat Simons "bestaan en verblijf" op dat moment onzeker zijn. Zij had een beëdigde verklaring afgelegd waarin zij aangaf om die reden geen akte van toestemming of van overlijden van haar vader te kunnen overleggen.
Death of a sisterTrijntje Hendriks van der Meij
August 4, 1898 (Age 58 years)
Death of a sisterKlaaske Hendriks van der Meij
November 17, 1922 (Age 82 years)
Source: Rotterdam overlijdensregister 1922, akte nr 4988
Death before May 1923 (Age 82 years)

Note: Als dochter Arendine in mei 1923 in Texas een paspoort aanvraagt om naar Europa te kunnen reizen, vermeldt ze dat ze in Nederland haar moeder gaat bezoeken. Daaruit valt op te maken dat haar vader al overleden was.
Last change May 7, 201917:07:51

by: Nynke
Family with parents - View this family
father
mother
Marriage: October 8, 1839Ameland
8 months
himself
20 months
younger sister
3 years
younger brother
2 years
younger sister
2 years
younger sister
15 months
younger sister
Family with Gepka Leeuwes - View this family
himself
wife
Marriage: November 7, 1868Wildervank
10 months
daughter
Arendina van der Meij
Birth: September 18, 1869 29 23Wildervank
Death: November 23, 1937Shiner, Lavaca County, Texas, USA
2 years
daughter
Sjoukine van der Meij
Birth: September 1871 31 25Koogerpolder
Death: January 28, 1872Wildervank
23 months
son
Liewe van der Meij
Birth: August 15, 1873 33 27Wildervank
Death: August 27, 1873Wildervank

BirthAmeland geboorteregister 1840, blad 13
MarriageWildervank huwelijksregister 1868, akte nr 60
Death

Als dochter Arendine in mei 1923 in Texas een paspoort aanvraagt om naar Europa te kunnen reizen, vermeldt ze dat ze in Nederland haar moeder gaat bezoeken. Daaruit valt op te maken dat haar vader al overleden was.