Amelanders

Willem Gerrits SpoelstraAge: 43 years18121855

Name
Willem Gerrits Spoelstra
Given names
Willem Gerrits
Surname
Spoelstra
Also known as
William
Birth April 26, 1812 31 35
Birth of a sisterTrijntje Gerrits Spoelstra
March 16, 1817 (Age 4 years)
Birth of a brotherAnne Gerrits Spoelstra
September 22, 1821 (Age 9 years)
Death of a sisterMarijke Gerrits Spoelstra
September 14, 1825 (Age 13 years)
Death of a fatherGerrit Pieters Spoelstra
August 3, 1826 (Age 14 years)
Civil marriageMargaretha Wiebrants “Grietje” de BoerView this family
November 20, 1841 (Age 29 years)
Birth of a daughter
#1
Catharina Willems “Trijntje” Spoelstra
August 7, 1842 (Age 30 years)
Note: Aangever de vader, zeeman, bij de geboorte aanwezig.
Birth of a daughter
#2
Janke Willems Spoelstra
October 21, 1844 (Age 32 years)
Note: Aangeefster Geertruida Hendriks Oostendorp, vroedvrouw. Vader, zeeman, is afwezig.
Birth of a son
#3
Gerrit Willems Spoelstra
January 22, 1847 (Age 34 years)
Note: Aangeefster Geertruida Hendriks Oostendorp, vroedvrouw. Vader, zeeman, is afwezig.
Death of a brotherHendrik Gerrits Spoelstra
February 6, 1847 (Age 34 years)
Birth of a daughter
#4
Pietje Willems Spoelstra
July 15, 1849 (Age 37 years)
Death of a motherGeertruida Hendriks (ten) Oostendorp
October 25, 1849 (Age 37 years)
Occupation
Matroos

Employer: Britse reder
Death November 22, 1855 (Age 43 years)
Source: Ameland overlijdensakte 1857, blad 4
Note: Willem was matroos aan boord van het Britse schip "Cordelia" van Liverpool, onder gezag van kapitein James Mc Kenzie en is tijdens een reis van Calcutta, Brits Indië, naar Londen, Engeland, kennelijk overboord geslagen en verdronken. De aangifte werd gebaseerd op een certificaat dat was ontvangen van het departement van Buitenlandse Zaken van de Registrator General van het overlijden van Zeelieden te Londen, Engeland. Van "William Spoelstra" had men kennelijk verder geen gegevens. Hij werd in de akte vermeld "zonder nadere aanduidingen".
Last change March 27, 201921:39:27

by: Nynke
Family with parents - View this family
father
mother
Marriage: June 26, 1803Warga
2 years
elder sister
15 months
elder brother
3 years
elder brother
3 years
himself
5 years
younger sister
5 years
younger brother
Family with Margaretha Wiebrants “Grietje” de Boer - View this family
himself
wife
Marriage: November 20, 1841Ameland
9 months
daughter
2 years
daughter
Janke Willems Spoelstra
Birth: October 21, 1844 32 32Buren, Ameland
Death: November 27, 1863Buren, Ameland
2 years
son
3 years
daughter

DeathAmeland overlijdensakte 1857, blad 4
Death

Willem was matroos aan boord van het Britse schip "Cordelia" van Liverpool, onder gezag van kapitein James Mc Kenzie en is tijdens een reis van Calcutta, Brits Indië, naar Londen, Engeland, kennelijk overboord geslagen en verdronken. De aangifte werd gebaseerd op een certificaat dat was ontvangen van het departement van Buitenlandse Zaken van de Registrator General van het overlijden van Zeelieden te Londen, Engeland. Van "William Spoelstra" had men kennelijk verder geen gegevens. Hij werd in de akte vermeld "zonder nadere aanduidingen".