Amelanders

Jan Minnes ZwartAge: 52 years17831835

Name
Jan Minnes Zwart
Given names
Jan Minnes
Surname
Zwart
Also known as
Jan Mennes Zwart
Birth 1783 33 33
Birth of a sisterTrijntje Minnes Zwart
1792 (Age 9 years)
Occupation
Kok aan boord van het Nederlandse schip "Jeannette"

Nationale Militie
Loting
1802 (Age 19 years)
Note: Lotingnummer onbekend. Aangenomen voor de maritieme dienst. Hieraan voldaan door het stellen van een remplaçant, genaamd IJsbrand Tjeerds Pot uit St. Annaparochie, die echter niet voorkomt in de dossiers van de remplaçanten. Deze IJsbrand is op 28 maart 1813 in het Marinehospitaal te Enkhuizen overleden.
Death of a fatherMinne Hendriks Zwart
December 24, 1811 (Age 28 years)
Death of a motherElisabeth Wijtjes “Liesbet”
March 2, 1813 (Age 30 years)
Civil marriageAntke Foppes BrouwerView this family
December 15, 1813 (Age 30 years)
Birth of a daughter
#1
Liesbet Jans Zwart
August 29, 1814 (Age 31 years)
Birth of a daughter
#2
Pietke Jans Zwart
October 11, 1815 (Age 32 years)
Birth of a son
#3
Menne Jansen Zwart
February 14, 1818 (Age 35 years)
Note: Aangever Elisabeth Otto, vroedvrouw. Het blijkt niet duidelijk uit de acte of de vader, zeeman, aanwezig was bij de geboorte
Birth of a son
#4
Foppe Jans Zwart
April 4, 1820 (Age 37 years)
Note: Het is onbekend of de vader, zeeman, bij de geboorte aanwezig is geweest, daar er geen geboorteakte is opgemaakt.
Death of a sonFoppe Jans Zwart
April 6, 1820 (Age 37 years) Age: 24 uur.
Note: Aangevers; Andries Glazener (schoolmeester) en Douwe Cornelis Molenaar (landbouwer), beide te Nes, Ameland.
Birth of a son
#5
Foppe Jans Zwart
November 3, 1821 (Age 38 years)
Note: Aangever Elisabeth Otto, vroedvrouw. Uit de acte blijkt niet of de vader , zeeman, al dan niet bij de geboorte aanwezig was.
Death of a sonFoppe Jans Zwart
November 8, 1821 (Age 38 years)
Death of a sisterTrijntje Minnes Zwart
October 17, 1822 (Age 39 years)
Death of a brotherHendrik Minnes Zwart
October 14, 1824 (Age 41 years)
Cause: Verdronken in zee
Source: Overliijdensregister BS Helder 1824, akte 109.
Note: Overledene was woonachtig te Nes, Ameland.
Note: Overledene voer als bootsman a/b van de pink "De Vreede", onder kapitein Cornelis Jans de Boer. Het schip was komende van Narva (Rusland), geladen met hout. Bij deze ramp kwamen naast de bootsman, de kapitein en de stuurman, 7 redders uit Huisduinen om het leven toen de reddingboot omsloeg in de branding.
Death December 30, 1835 (Age 52 years)
Address: Militair hospitaal
Note: De overlijdensakte vermeldt geen plaats
Last change April 4, 201914:03:35

by: Nynke
Family with parents - View this family
father
mother
Marriage:
elder brother
2 years
elder sister
3 years
elder sister
3 years
elder brother
3 years
himself
10 years
younger sister
Family with Antke Foppes Brouwer - View this family
himself
wife
Marriage: December 15, 1813Ameland
8 months
daughter
13 months
daughter
2 years
son
Menne Jansen Zwart
Birth: February 14, 1818 35 32Nes, Ameland
Death: December 11, 1852Zuid Chinese Zee (13°7' NB en 113°43'OL)
2 years
son
Foppe Jans Zwart
Birth: April 4, 1820 37 34Nes, Ameland
Death: April 6, 1820Nes, Ameland
19 months
son
Foppe Jans Zwart
Birth: November 3, 1821 38 35Nes, Ameland
Death: November 8, 1821Nes, Ameland

Nationale Militie

Lotingnummer onbekend. Aangenomen voor de maritieme dienst. Hieraan voldaan door het stellen van een remplaçant, genaamd IJsbrand Tjeerds Pot uit St. Annaparochie, die echter niet voorkomt in de dossiers van de remplaçanten. Deze IJsbrand is op 28 maart 1813 in het Marinehospitaal te Enkhuizen overleden.

Death

De overlijdensakte vermeldt geen plaats