Amelanders

Cornelis Klazen ZebaAge: 32 years17881820

Name
Cornelis Klazen Zeba
Given names
Cornelis Klazen
Surname
Zeba
Also known as
Cornelis Klazen Zeeba
Birth April 6, 1788 31 30
Note: In een akte van bekendheid wordt door drie getuigen ten overstaan van de grietman van Ameland verklaard dat Cornelis Klazen Zeba is geboren op 6 april 1788 te Nes en dat hier in geen enkel geboorte- dan wel doopregister aantekeningen van zijn, omdat Cornelis' ouders Doopsgezind waren en er in die tijd geen Registers van de Burgerlijke Stand werden bijgehouden.
Birth of a brotherHidde Klaasen Zeeba
September 8, 1790 (Age 2 years)
Birth of a sisterTrijntje Klazes Zeba
1795 (Age 6 years)
Birth of a sisterAnna Klazes “Antje” Zeba
1801 (Age 12 years)
Note: Er is ten behoeve van Anna's huwelijk met Jacob Andries Glazener een akte van bekendheid opgemaakt door de vrederechter te Holwerd op basis van de getuigenis van zeven personen van goede naam en faam, allen van Ameland of uit Holwerd. De getuigen verklaren dat Anna Doopsgezind is en om die reden niet als kind gedoopt, maar dat zij de leeftijd van 23 jaar heeft bereikt. Zij kunnen de exacte geboortedatum niet opgeven, omdat van haar geboorte geen aantekening is gemaakt.
Death of a paternal grandfatherHidde Hendriks Zeba
before 1806 (Age 17 years)
Death of a paternal grandmotherMaaijke Clases
before 1806 (Age 17 years)
Occupation
Tweede stuurman ter koopvaardij

Employer: C. van Vlissingen
Nationale Militie
Loting
1808 (Age 19 years)

Note: Cornelis is loteling-dienstweigeraar van de lichting 1808, mairie Ameland. Hij wordt bij vonnis van 13 juli 1812 door de Rechtbank van eerste aanleg te Leeuwarden veroordeeld. Hij is in 1809 vertrokken naar Bordeaux en vandaar per schip naar Archangel.
Civil marriageGrietje Hendriks KleinView this family
August 12, 1818 (Age 30 years)
Death April 13, 1820 (Age 32 years)
Note: Cornelis' laatste reis was met het fregat "Godefrida" naar de Rio Demarary in Oost-Guyana.
Birth of a daughter
#1
Dientje Cornelia Zeba
May 28, 1820 (45 days after death)
Note: Aangever Johanna van Dankeren, vroedvrouw.
Burial
Address: Plantage "Ruimveld"
Last change December 7, 201915:23:15

by: Nynke
Family with parents - View this family
father
mother
Marriage: Nes, Ameland
elder sister
3 years
himself
2 years
younger brother
Hidde Klaasen Zeeba
Birth: September 8, 1790 33 32Nes, Ameland
Death: June 16, 1836Aan boord van de Gouvernementsschoener Dolphijn tussen Padang en Natal
5 years
younger sister
7 years
younger sister
Family with Grietje Hendriks Klein - View this family
himself
wife
Marriage: August 12, 1818Ameland
22 months
daughter
Lieuwe Pieters Lap + Grietje Hendriks Klein - View this family
wife’s husband
wife
Marriage: October 30, 1822Ameland
14 months
step-son
Hendrik Lieuwes Lap
Birth: January 3, 1824 28 25Nes, Ameland
Death: February 7, 1824Nes, Ameland
13 months
step-daughter
2 years
step-son
23 months
step-son
2 years
step-son
3 years
step-daughter
2 years
step-son
2 years
step-son
Nicolaas Lieuwes Lap
Birth: April 4, 1838 42 39Nes, Ameland
Death: April 26, 1838Nes, Ameland
14 months
step-daughter
4 years
step-daughter

Birth

In een akte van bekendheid wordt door drie getuigen ten overstaan van de grietman van Ameland verklaard dat Cornelis Klazen Zeba is geboren op 6 april 1788 te Nes en dat hier in geen enkel geboorte- dan wel doopregister aantekeningen van zijn, omdat Cornelis' ouders Doopsgezind waren en er in die tijd geen Registers van de Burgerlijke Stand werden bijgehouden.

Nationale Militie

Cornelis is loteling-dienstweigeraar van de lichting 1808, mairie Ameland. Hij wordt bij vonnis van 13 juli 1812 door de Rechtbank van eerste aanleg te Leeuwarden veroordeeld. Hij is in 1809 vertrokken naar Bordeaux en vandaar per schip naar Archangel.

Death

Cornelis' laatste reis was met het fregat "Godefrida" naar de Rio Demarary in Oost-Guyana.

OccupationHet fregat GodefridaHet fregat Godefrida
Format: image/jpeg
Image dimensions: 722 × 590 pixels
File size: 58 KB
Type: Photo